Liverpool og Tottenham signerer spillere! Liverpool har vært gjerrige på forsterkninger, men nå ha Klopp fått viljen sin. Stjernespilleren Thiago Alcantara (29) er på vei Bayern München for €30M. Dette er nå bekreftet av sikkert hold. Done deal!

Thiago Alcantara er en spansk midtbanespiller med 39 landskamper for Spania, han ble kjøpt av den gang, BM-manager, Pep Guardiola. Og han har syv seriemesterskap på rad for Bayern München og spilt 235 kamper. En solid forsterkning for seriemesterne. Thiago signerer en 4-årskontrakt til 2024. Liverpool og Tottenham signerer spillere! Overgangsvinduet er brennhett.

Chelsea handler

I et stort intervju med BBS-Radio 5 Live nylig, sa Jurgen Klopp at de ikke hadde de økonomiske musklene til å handle som Chelsea. Men endelig kommer det altså en klassespiller til Merseyside. Liverpool og Tottenham signerer spillere!

Lest? Premier League endelig tilbake – hvem vinner?

Chelsea på sin side har vært aktive på overgangsvinduet, kanskje ivrigere enn noen gang.

Roman Abramovitsj’ Chelsea har hentet hele seks nye spillere – Timo Werner fra RB Leipzig, Hakim Ziyech fra Ajax, Kai Havertz fra Bayer Leverkusen, Ben Chilwell fra Leicester, samt herrene Thiago Silva og Malang Sarr som bosmanspillere.

VG.no

Chelsea fortsetter handlingen. Nå er målvakten Edouard Mendy på vei inn dørene på Stamford Bridge fra franske Rennes. West Hams Declan Rice er nestemann på blokka til Frank Lampard, men er ikke villig til å betale €80M. som klubben forlanger.

Bale til Tottenham

Tottenham har også begynt å våkne etter det flaue tape mot Everton i første serierunde.

Og jaggu er det ikke gode gamle Gareth Bale som er på vei “hjem.” Waliseren har hatt et par miserable sesonger i Real Madrid, nå var det på tide å endre kurs. Bale var en gang verdens dyreste fotballspillere. Nå er det ikke snakk om £100M. lengre, men £13M. for ett års låneavtale.

Det var lenge snakk om at Dele Ali skulle gå motsatt vei, til Real Madrid i bytte, men dette ser ut til å ikke bli noe av. Det er Tottenham-manager, José Mourinho som er arkitekten bak overgangen til Gareth Bale som nå er done deal.

Tottenham slo Manchester United i jakten på ny venstre back. Sergio Reguilon (23) har vært på lån i Sevilla, men er i Real Madrids eie, og velger Tottenham framfor Manchester United. Ed Woodward påstår at Manchester United nektet å gå med på en retrett-avtale etter to sesonger.

Liverpool og Tottenham signerer spillere!
Thiago Alacantara til Liverpool Foto: Wikipedia.org

Manchester United sliter

Manchester United som trekkplaster er ikke like attraktivt som før. Hva som er årsaken? Det faktum at storklubben ikke har vært med å sloss om titler på flere, må ha en innvirkning på spillere med ambisjoner. At Solskjær og co nå skal spille i Champions League, ser heller ikke ut til å være nok.

En hel haug med spillere som nordmann har forsøkt å få inn i sin spillergruppe har valgt andre klubber. Selvsagt må Ed Woodward, Glazer-familiens egen mann som har ansvaret for alle spilleroverganger – har slitt lenge. Spissen Jadon Sancho har vært linket siden sesongslutt, men blir værende i Borussia Dortmund.

Gabriel var på blokka til Solskjær, men gikk til Arsenal. Nathan Aké var tidlig linket, men han gikk til Manchester City. Chris Smalling har vært utlånt til Roma i én hel sesong, og ønsker å få overgangen gjort permanent. Selv ikke det klar Ed Woodward å gjennomføre. Hva er det med den mannen? Den eneste spilleren inn for Manchester United er Nederlenderen, Donny van de Beek.

Sergio Reguilon var lenge på vei til Old Trafford, men Tottenham snappet ham opp rett foran nesen på Woodward. Nevnte Bale og Thiago har også vært linket til Manchester United, men velger altså å gå til andre klubber. Det er utvilsomt et problem for Solskjær – at han ikke får gjennomslag for sine ønsker om hvordan bygge opp klubben i sitt hjerte.

Wolves mot toppen

Liverpool og Tottenham signerer spillere! Og siden det er to uker igjen av overgangsvinduet, kan fortsatt mye skje. Vi tror at både Manchester City, Wolves, Liverpool og Chelsea vil fortsette handelen. Se ikke bort fra at det er nettopp disse fire lagene som er framtidens mest toneangivende lag i årene som kommer.

Wolves spør du deg selv, kanskje? Hvordan kan den lille klubben brått havne helt i toppen av verdens tøffeste liga? Den klubben lå jo i League One for seks år siden, tenker du kanskje. Ja, det stemmer. Men nå har den gamle storklubben fått vind i seilene igjen. Årsaken til suksessen må Nuno Espirito Santo få.

Manageren signerte nylig en ny tre-års kontrakt med Wolves. Han fikk klubben opp fra Championship på første forsøk. Styrte Wolverhampton Wanderers til Syvendplass – to sesonger på rad. Og nå siktes det enda litt høyere. Wolves volum 4 er på plass. De knuste Sheffield United i første kamp.

Forrige sesong slo Wolves Manchester City både borte og hjemme. Til helgen kommer City på besøk til Molineux igjen. Se ikke bort fra ny hjemmeseier. Klubben brukte nylig €40M. på spiss-talentet Fabio Silva (18) –som spås en lysende framtid. I tillegg har Wolves signert venstre backen, Fernando Marcal fra Lyon. Og midtbane-juvelen, Vítor ‘Vitinha’ Ferreira (20) på lån med opsjon på kjøp, også han fra Porto. Han vil koste £20M. neste sommer.

Framtiden har aldri vært lysere for Wolves og vil gleder oss vilt til fortsettelsen.

Vargas

Pin It on Pinterest