Nye Champions League er her! Flere lag som får delta gir flere kamper. Rutinene har vært at du har fått den aller beste fotballen hver tirsdag og onsdag gjennom turneringen. Nå får du Champions League på torsdag i tillegg.
Estimated reading time: 4 minutter
Dyrt
Det betyr fotball hele uken igjennom, om du har tilgang til Premier League i tillegg. Du bør jo ha det, ikke sant?
Les også: Champions League – de beste av de beste møtes!
Det er svært gode nyheter for alle oss som elsker fotball. At det sendes flere kamper – hver uke. Men det er én hake.
Det koster flesk. operatørene, eller tilbyderne som sitter på rettighetene vet å ta seg betalt. Tidligere kunne du få både Premier League og Champions League i samme pakke. Den tiden er dessverre forbi, foreløpig.
Du må betale for Premier League i én sportspakke, uansett hvor du får TV-bildene og fotballen fra. Og du må betale for Champions League i en annen pakke.
TV2 sitter på rettighetene til Eliteserien, altså norsk fotball og Champions League, denne pakken koster 429 kroner per måned.
Om du vil se Premier League og dermed fotball hele uken, bør du først og fremst ha minst to TV-er, for å berge husfreden. Men du må også komme med gode argumenter for hvorfor du skal betale 749 kroner per måned, får å se Haaland dundre inn mål for Manchester City.
Det er Viaplay som sitter på rettighetene til Premier League.

Bildet er tatt av Alina Kuptsova fra Pixabay
Endringer
Mesterligaen, best kjent som Champions League er selve rosinen i pølsa for mange. Her spilles den aller beste fotballen av de aller beste lagene i verden. Enda det er en europeisk fotballturneringen, så er det i Europa de store pengene er.
Nå endres konseptet og går fra tidligere 32 lag til 36 lag. Men det er mer. Tidligere har vi hatt åtte ulike grupper eller puljer, dette fjernes. Nå skal samtlige 36 lag spille i én liga.
Nye Champions League er her! Til stor glede for alle som elsker den beste fotballen.
I det innledende ligaspillet skal hvert lag spille enkeltkamper mot åtte ulike motstandere. Man spiller fire hjemme- og fire bortekamper, og lagene trekkes ut fra fire seedingsnivåer. Hvert lag møter to lag fra hvert av seedingsnivåene – ett borte og ett hjemme
Dagbladet.no
Av de fire nye lagene som kommer inn, har UEFA bestem at ett lag skal inn i Champions League via kvalifisering.
To lag skal inn via den italienske og den tyske ligaen. Slik at disse går fra å ha med fem lag hver, mot tidligere fire lag. Og det siste og fjerde laget kommer inn via tredjeplassen i den ligaen som har flest poeng via UEFAs ranking.
Underholdning
Norge er en bitte liten fotballnasjon som ligger og vaker på 50.plassen på FIFA-rankingen, ca. Men vi er også heldige og i en unik posisjon som vi bør være overlykkelige over. Vi har tross alt to av de aller største stjernene i fotballen.
Nå er riktig nok Martin Ødegaard skadet i en periode. Men når han er tilbake, vil han være en viktig bidragsyter til fantastisk underholdning tre dager i uken med sitt Arsenal.
I Manchester City kjenner vi til Erling Braut Haaland, som har fyrt på alle sylindre i Premier League så langt, denne sesongen. Alt tyder på at det kan bli en meget spennende sesong med våre stjerner i Champions League denne sesongen også.
Manchester City gikk jo hele veien for et par sesonger og tok den nesten umulige, “The Treble.”
God underholdning koster penger. Og for oss, og mange med oss – er både Premier League og Champions League et must. Sånn er det bare.
Endelig starter den aller beste underholdning. Et sikkert høst-tegn.
Champions League er tilbake!
Siste kommentarer