Tilbakeblikk på 2022 for Vargas12.com. Vi har skrevet mange lange, noen korte og flere gode innlegg i året som nå går mot slutten. Her kommer vi med et lite tilbakeblikk på noen av de viktigste artiklene vi har delt med våre lesere. Uthevet for deg som trykk-bare linker.
Estimated reading time: 6 minutter
Aktualiteter
Om du har ønsker for det nye året, om håp, fred eller bedre tider for deg personlig. Eller innlegg om mat, om økonomi, fotball, livet eller døden, kom med ønsker i kommentarfeltet. Vi lover å levere nye spennende innlegg i året som kommer. Som alltid skriver vi får deg og alle andre lesere.
I de fleste månedene vi skriver og publiserer innlegg, kan det være en nyhetssak, vi er jo en aktualitets-blogg framfor noe annet. Derfor har det blitt endel om Covid, krig, Trump, politikk lokalt og internasjonalt. Mye om personlige tips og forskal til gode matretter.
Om du skal følge én blogg i 2023, hvorfor ikke forsøke Vargas12.com – du også?
Vi skriver også ofte om Wolverhampton Wanderers i Premier League. Wolves er favorittlaget som følgers tett. Og det handler fortsatt ofte om sex, relasjoner, forhold og om kvinner, og menn. Litteratur skriver vi også om.
Heldigvis kan vi variere innholdet slik vi ønsker det, fordi vi publiserer artikler om det som opptar oss i øyeblikket. Derfor kan det handle om alt fra periodisk faste til gode aksjetips på børsen.
Eller om de beste appene til de sunneste middagene. Det var noe av det vi begynte året med, kan vi erindre. Tilbakeblikk på 2022 for Vargas12.com er som å vandre litt tilbake i tid, men ikke så langt heller. Siden vi begynte har det blitt nær 8000 artikler siden mars i 2010. Tenk litt på det, du.
Januar – mars
Siden vi startet året med egentrening og solid innsats på treningssenteret, var det naturlig å skrive litt om det. Treningssenterets sære personligheter tvang seg fram og måtte deles med egne lesere.
I februar ble det fokus på krig, siden Putin og Russland tvang seg inn i Ukraina på verst tenkelig og brutale vis. Vi skrev også om billig og dyr mat, og selvsagt mer om restriksjonene vi ønsket vekk. En mer normal hverdag fikk vi, sakte, men sikkert utover i året 2022. Gudskjelov.
I mars skrev vi om at Erik ten Hag var Manchester Uniteds viktigste signering på mange år. Og om det unike fotballåret 2022, så har avviklet et VM, midt i den travleste julestria. Som satte hele Premier League på pause i mange uker.
Det viktigste innlegget denne våren, må ha vært vårt fokus på verdens farer – at pandemi, matmangel, krig og økonomiske uroligheter satte verdensfreden i fare. Dessverre er vi slett ikke utenfor fare, tvert i mot. 2023 kan fort bli et Annus Horriblils for oss alle.
April – juni
April innholdet alt om våren, men også innspurten i Premier League. Og nye inntrykk fra børsen og finansmarkedet. Krigen forsetter med uforminsket styrke og vi formidler våre meninger om god sesongmat.
Mai er vår absolutt favoritt-måned.
Den siste vårmåneden er starten på alt liv, starten på sommeren, starten på feriene og gir oss et håp om at alt skal bli så bra. Beklager alle flosklene, men mai er for vår del – håpets måned. På børsen heter det: “Sell in May and stay away.” I etterpåklokskapens navn, burde vi kanskje, det.
I mai skrev vi om at mennesker er vanedyr, og om at du som er overvektig bør ta grep og gjøre noe med vekta.
Og i juni hadde vi nok en gang fokus på børsen, hva som skulle til for å finne de “trygge havnene”. Men vi var også innom “trygge måter å reise” på og de nye, og strengere reglene for bruk av sparkesykkel.
Juli – september
Tilbakeblikk på 2022 for Vargas12.com og hvert eneste år har vi funnet en rød tråd som forteller oss hva vi har vært mest opptatt av. I 2011 var det helt åpenbart terrorangrepet i Oslo og på Utøya. Men hvert år siden, har sin agenda på sin unike måte. For å finne svaret på dette, bruk arkivet på høyre side av hovedmenyen.
I juli måtte vi innom de vanskelige temaene som vi har belyst en lang rekke ganger før. Selvmord er blant disse. Antallet selvmord stiger for hvert år og særlig galt er det for unge menn, dessverre. En utfordring vi har forsøkt å belyse siden 2010.
I august er mange blakke, fortvilte og har brukt mer penger enn noen gang. Sommerferien er over, det er ofte også mange forhold. Noe som er slitsom for folk flest. Hver eneste krone teller – når prisen på alt stiger.
I september ble det nok engang skrevet om mat og engelsk fotball generelt, og Wolves, spesielt.
Oktober – desember
I oktober, som jo bare er noen få uker siden, egentlig, ble det nok engang skrevet om økonomi og verdens ti mest anerkjennende selskap. Vi skrev om hvorfor du elsker fredager og vi spurte om du liker smågodt?
I november måned var vårt fokus på VM i fotball i Qatar.
Videre skrev vi om hva vi mener er utenfor verdensrommet. Vi synes det er viktig å stille de dype spørsmålene av og til. Hvor fokuset er hvor vi er, hva vi kommer fra og hvor vi skal. Kanskje greit å ikke vite alle svarene på disse viktige spørsmålene?
I desember er det alltid fokus på julen. Men vi kommer også innom matprisene og din privatøkonomi.
Et innlegg du bør legge merke til fra desember-arkivet for 2022, er vårt spørsmål om: “Barnet ditt selger sex?” For det er det faktisk endel barn som gjør i Norge, dessverre. Enda et samfunnsproblem som vi setter fokuset på.
Den røde tråden for 2022 på Vargas12.com er børs, privatøkonomi, Wolves, mat og sex. Såpass spenn bør det være på god samfunnsaktuell blogg, synes du ikke?
Godt nyttår!
Vargas
Siste kommentarer